Contact

Tetování hennou

Pokud byste si rádi ozdobili své ruce nebo jinou část těla hennou, ale do Indie vyrazit nemůžete či nechcete, můžete si tetování objednat u mne.

Tetování hennou má tradici spíše v arabských zemích a Indii a u nás je populární spíše tetování jehlou, má však oproti tetování jehlou určité výhody.

 

  • Tetování hennou je dočasné - vydrží od několika dní a po několik týdnů, pokud se Vám tedy nebude za nějaký čas hodit, nemusíte si dělat starosti s jeho odstrańováním. Navíc můžete experimentovat se vzory, jednou vyzkoušíte něco jednoduššího, příště si dáte něco složitějšího, jednou geometrické, podruhé romatické květinové vzory.
  • Henna je přírodní - až na pár výjimek, kdy se necháte tetovat hennou na dovolené někde na ulici, je směs pro tetování převážně, ne-li plně přírodní. Pouze kupované tuby se směsí mohou obsahovat malé množství chemie. Proto by se neměly objevovat alergické reakce, i když výjimky mohou existovat, ale je to jako s jakýmkoliv jiným přírodním materiálem nebo surovinou.
  • Tetování hennou je bezbolestné - je dokonce i příjemné, u tetování můžete skvěle relaxovat.
  • Tetování hennou je možno brát jako takový šperk - zatímco si spousta lidí nechává dělat tetování jehlou na místech, která zakryjí oblečením, tetování hennou se většinou dělá na viditelných místech těla, jako jsou ruce (dlaně a hřbety rukou) a nohy. Je doménou většinou žen a u příležitostí různých společenských událostí. Ženy jsou na své tetování patřičně hrdé. Proto jej můžeme považovat za vkusný módní doplněk.

 

Kdy je tetování hennou vhodné?

Jak bylo zmíněno výše, v zemích svého původu se tetuje především z důvodu různých společenských událostí, např. na svatby - hlavně nevěsta, ale i ostatní účastníci svatby, nebo u příležitosti náboženských svátků, ale řada žen si nechává své ruce potetovat jen tak bez nějakého konkrétního důvodu. A proč i u nás nezavést nový módní styl:

  • na svatbách,
  • na plesech,
  • na oslavách,
  • na událostech s orientální tématikou (jogové festivaly, cestovatelské festivaly...),
  • nebo prostě jen tak na každodenní nošení?

 

Kolik času si mám na tetování vyčlenit?

To záleží na složitosti vzoru a na tom, kolik stran rukou budete chtít pomalovat (je možno pomalovat pouze hřbety rukou nebo pouze dlaně). Ale už jen konzultace a výběr vzoru může zabrat 15 minut a schnutí dokončeného tetování 30 až 60 minut. Suma sumárum jednodušší tetování jedné strany obou rukou potrvá asi 75 minut i s výběrem vzoru a schnutím, složitější tetování obou stran rukou pak 3 hodiny celkem.

 

Kolik mě to bude stát?

To bude záležet na Vás, příspěvek bude dobrovolný. Pokud se Vám tetování líbit nebude, nemusíte dávat nic. Nebo můžete přispět jen na náklady za materiál anebo můžete ohodnotit můj čas příspěvkem navíc podle toho, jak moc se Vám tetování bude líbit a dle Vašich finančních možností.

 

Pokud se chcete dozvědět o henně něco více, přečtěte si můj článek.

CHCI PROŽÍT