Contact

Co s sebou

Co s sebou

V Indii lze pořídit prakticky všechno a většinou i za nižší ceny. Nemá příliš smysl rozepisovat seznam toho, co si s sebou vzít. Vezměte si to, co jste zvyklí si brát na jakékoliv cesty. Obecně řečeno je dobré si vzít to, bez čeho se během asi 12 hodin po příletu neobejdete, pokud budete pokračovat hned ten den po příletu na jiné místo, počítejte s delší dobou (např. dámské hygienické nebo kosmetické potřeby, nebo léky, které pravidelně berete), nebo to, co tam vyjde dráž a na kratší cestu menší množství unesete. Je určitě dobré vzít si nějaké jídlo na cestu a tak, abyste měli co jíst i krátce po příletu. V letadle sice jídlo dostanete, a i když budete mít v Indii zajištěné stravování, nikdy nevíte, kdy v mezičase dostanete hlad a kdy se dostanete na nákup. V průběhu prvního dne pak můžete požádat např. řidiče taxíku či cestovní agentury, místních lidí, u kterých budete bydlet nebo některého z mých přátel, kteří vás vezmou někam např. v rámci vybraných programů, aby vás doprovodili do nebližšího supermarketu, do místních obchůdků nebo na místní tržiště.

V Indii však může být problém sehnat určité věci. Jsou to většinou dámské hygienické potřeby, jako jsou odličovací tampony, odličovací tonika, pinzety na obočí, menstruační tampony, hygienické slipové vložky, papírové kapesníčky, pinzeta na obočí. Všechny tyto věci dostanete spíše ve větších supermarketech a větších městech. Pro maminky s malými dětmi…kojenecká výživa v lahvičkách v Indii neexistuje (někde prý ano, ale nikdy jsem na ni nenatrefila ani v nejfajnovějších a největších supermarketech). Zato tam jsou skvělé (mají jich více druhů a příchutí, např. se zeleninou) a levné kojenecké kaše od firmy Nestlé a kojenecké mléko taky hravě seženete.

Často vám ostatní mohou radit vzít si s sebou toaletní papír. Toaletní papír je v Indii sice také dražší položkou, ale není nutné se vybavovat několika rolemi. Pokud vám vyhovuje indický systém očisty po toaletě, tj. omytí vodou, toaletní papír potřebovat nebudete a pokud ano, tak jen do začátku na překlenutí období, než si na jejich systém hygieny zvyknete.