Contact


Diwali

Diwali - svátek světel a celkem asi 5 dní trvající slavnost. Co a jak si tím lidé připomínají a přesná délka slavností se různí podle regionu a podle náboženské příslušnosti.

Durga Puja

Indický svátek Durga Puja (čti durga pudža) je oslavován více nebo méně po celé Indii, v Západním Bengálsku (ale i ve státech Orissa, Bihar, Tripuri, Assam) je ale oslavován přímo grandiózně. Co nebo kdo, kdy a jak je vlastně oslavován tímto svátkem?

Jak to tedy s indickým jídlem je?

S indickou kuchyní si většina z nás spojí hlavně pekelně pálivé jídlo. Koření je v indické kuchyni velmi dominantní, proto nejspíš často přebíjí další dojmy z indického jídla. Ti trochu znalejší by dokázali povykládat o jednotlivých indických specialitách, jako jsou masala dosa, butter chicken, samosa a jiné. Já jsem si však z několikanásobného a dlouhodobého pobytu v Indii odnesla i další postřehy o indické kuchyni.

Peníze a platby

Jakou měnou se platí v Indii? Jak a kolik hotovosti rozměnit a jak v Indii platit? Jsou v Indii nějaké bariéry při výběrech z bankomatů?

Co s sebou

Co si zabalit na cestu a co naopak nebrat? Koukněte!

Zdraví

Rizika zdravotních komplikací v Indii jsou velmi diskutovaným problémem v souvislosti s Indií. Ano, jistá větší rizika hrozí, nic ale není tak černobílé a je třeba znát pár pravidel, které je dobré dodržovat.

Očkování

Indie je země se zvýšeným rizikem některých onemocnění, a proto se doporučuje řada očkování. Je ale dobré znát některá fakta.

Holi

Holi - svátek jara, barev, vítězství dobra nad zlem...

Indové nejsou znalí hygieny

Mnoho západně smýšlejících lidí má Indy za zapáchající a „špinavé“. Ovšem není tak tomu ani náhodou!  Odkud se tedy tento předsudek vzal?