Contact

Kulturnězážitkové výpravy do Indie

Pokud si z jakéhokoliv důvodu netroufáte vyjet do Indie sami bez doprovodu, můžete vyjet v rámci skupinových kulturnězážitkových výprav s mým doprovodem. Kapacita výprav bude od 5 do 8 osob a výpravy budou většinou pořádány za účelem nějakého významného svátku či se zaměřením na určitou oblast. Ale vždy se budu snažit vytvářet program i mimo tyto svátky tak, abyste získali na Indii širší pohled.

 

Informace k výpravám

Ceny výprav a co je v cenách zahrnuto

Ceny výprav činí 10 000 Kč, pokud není uvedeno jinak. V ceně výprav je zahrnuto průvodcovství, ne ve smyslu výkladu informací o turistických památkách (některé základní informace poskytnu), ale ve smyslu delegáta. To znamená, že budu s vámi na místech, na kterých se bude pobývat (pokud se skupina rozdělí z důvodu malé ubytovací kapacity na jednom místě, pak budu na telefonním kontaktu), budu vás doprovázet na místa, na která se se skupinou půjde, budu vám překládat, organizovat ubytování, dopravu a program, propojovat s různými místními kontakty a podávat dle mých možností různé rady, ať již před cestou nebo v průběhu cesty. Zkrátka budete mít ve mně podporu, kterou byste při individuálním cestování nedostali.

Co není zahrnuto v cenách výprav

Vše ostatní, co nebylo vyjmenováno výše, není zahrnuto. Jedná se např. o letenky tam a zpět, ubytování, strava, místní doprava a přejezdy/přelety mezi jednotlivými městy, víza, vstupy, poplatky za kulturní programy, spropitné, případné pojištění a očkování. Ty si platí účastníci sami a na místě.

Platby

Rezervace se stávají závazné po zaplacení zálohy ve výši 50 % ceny za výpravu, a to na účet, který bude zaslán emailem po zaslání nezávazné přihlášky na email lenka.janikova@hotmail.com nebo přes přihlašovací formulář. Celou cenu je účestník povinen zaplatit v případě naplnění minimálního počtu účastníků. V případě, že se minimální počet účastníků nepřihlásí do 3 týdnů před plánovaných odjezdem nebo se výprava ze strany průvodce zruší, záloha se vrací účastníkovi zpět. Záloha je nevratná v případě zrušení účasti na výpravě ze strany účastníka. Na veškeré platby jsou vydávání samozřejmě doklady.

Podmínky účasti

Koho hledám do party? Účastníci výprav by měli být pohodové osobnosti:

  • které rády poznávají naprosto odlišné kultury bez ohledu na jejich negativní stránky,
  • které jsou bez předsudků,
  • kterým nevadí, že nebudou bydlet v přepychu a ve stoprocentní čistotě, a nebudou řešit např. šmouhu či drobky na stole (textilie v domácnosti a to, na čem se spí, je čisté vždy),
  • kterým nevadí i dočasná a částečná ztráta soukromí při ubytování, pokud budou zajištěny pokoje po více než 2 lůžkách,
  • které jsou schopni fungovat v týmu, tzn. dělat kompromisy, domluvit se a brát na ostatní ohledy,
  • které jsou ochotny stravovat se převážně vegetariánskou stravou.

 

Účastníci zároveň berou na vědomí, že neposkytuji služby ve smyslu paragrafu č.  § 2521 zákona č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku, tzn., že nejsem cestovní kancelář, tudíž nemám uzavřené pojištění proti úpadku. Dále berou na vědomí, že itinerář a program jsou jen orientační (pevná jsou jen data přejezdů/přeletů mezi městy a jsou upřesněna zhruba 2 týdny před odjezdem) a drobné změny jsou možné (např. přehození termínů v konání programů, změna místa konání programů, záměna jednoho programu za jiný). Účastníci berou dále na vědomí, že smyslem výletů není navštívit maximum památek tak, jak to mají v itinerářích cestovní kanceláře, smyslem nebude naplnit denní program od rána do večera, ale užívat si pobytu i do pohody. V programu budou dny náročnější, ale budou dny pohodovější, zaplněné např. půldenním odpočinkem na místě pobytu, nebo povídáním si např. s hostiteli, a několikahodinovým odpočinkem např. ve známém nebo blízkém parku.

Co si lidé můžou nebo musí zajistit sami, v čem jim mohu pomoci

Jak již bylo řečeno výše, v ceně nejsou zahrnuty mezinárodní letenky a víza a tyto jsou účastníci povinni zajistit si buď sami, nebo s mou podporou. Poplatek indické ambasádě za víza v současnosti činí 850 Kč na osobu.

Co se týče letenek, není nutný odlet s ostatními účastníky ve stejný den, čas či se stejnou leteckou společností. Velmi doporučuji společnou cestu do a z Indie, ale pokud některému z účastníků silně nevyhovuje společný termín, mohu doporučit jiný let. I na podmínkách společné cesty tam i zpět se budeme domlouvat, ale finální rozhodnutí bude na mě jako na organizátorovi výletu. Rezervaci a platbu letenek lze provést několika způsoby. Ti samostatnější si rezervaci mohou provést sami, v opačném případě se můžeme setkat na společně ujednaném místě nebo uspořádat videohovor po Skypu (nejlépe společný se všemi, kteří potřebují pomoc) a rezervaci provést společně. Postup u zařizování víz bude obdobný.

Další doporučenou položkou je cestovní pojištění. Pokud nemáte cestovní pojištění zařízené v rámci nějaké služby u nějaké instituce (např. s embosovanou platební kartou), je třeba si jej zajistit. Doporučené, nikoliv však povinné bývá i cestovní očkování, a to proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu (příp. přeočkování) a choleře. Diskutuje se o riziku onemocnění malárií, očkování proti malárii však neexistuje a místo něj se užívají antimalarika. Bližší informace a doporučení ohledně všech možností ochrany proti nemocem při cestování po Indii poskytnu osobně.

 

Nejbližší výpravy

Do Indie za svátkem Durga Puja - 8. 10. - 25. (26.) 10. 2016

Do Indie za svátkem Diwali - 29. 10. - 16. (17.) 11. 2016